Přehled funkcí

Správa tisíců FVE na pár kliknutí? Se SolarPilotem žádný problém.

Zjistěte, proč je SolarPilot tou nejlepší volbou pro vaši montážní firmu.

Vždy aktuální data

Data z řídící jednotky SolarPilota jsou aktualizována každých 20 sekund.

Bleskově rychlý

SolarPilot je postaven na těch nejmodernějších technologiích.

Odkudkoliv, kdykoliv

SolarPilot je přizpůsobený pro všechna zařízení a monitory - již od těch nejmenších.

Screenshot dashboardu SolarPilota, na kterém je několik karet FVE.
Webové rozhraní SolarPilota zobrazující dashboard FVE pro koncové uživatele.

Základní přehled

SolarPilot dokáže monitorovat více elektráren, takže všechny vaše instalované elektrárny - i od různých výrobců - vidíte pod jedním webovým rozhraním.

FVE pod drobnohledem

V detailu FVE naleznete souhrnné grafy o provozu elektrárny, výrobě, spotřebě domu, přetoku do distribuční sítě a spoustě dalšího.

Detailní data

V každém detailu FVE lze nalézt kompletní informace o střídači a dalších zařízeních - například o výrobě, výkonu panelů nebo teplotě.

Počasí na dosah

SolarPilot zobrazuje aktuální počasí v místě elektrárny a také předpověď počasí na další týden. K dispozici jsou veškerá relevantní data - nejen teplota nebo aktuální počasí, ale i vlhkost, oblačnost nebo rychlost větru.
V budoucnu bude SolarPilot s předpovědí počasí pracovat a na jejím základě bude řídit například nabíjení baterie nebo ohřev TUV.

Spotové ceny

SolarPilot má integrovaný aktuální ceník spotových cen elektřiny. Na základě těchto cen dokáže řídit například nabíjení baterie nebo ohřev vody v bojleru.

Teplotní čidla

SolarPilot podporuje teplotní čidla, která monitorují například teplotu vody v bojleru. Na základě teploty je možné řídit ohřev TUV.

Omezení výroby při záporné ceně spotu

Se SolarPilotem je snadné dynamicky řídit výkon elektrárny v reálném čase. Cílem takového řízení je, aby by při záporné (respektive nevýhodné) ceně spotu elektrárna pokrývala pouze spotřebu našich spotřebičů v objektu a do sítě distributora se žádná energie neposílala. Díky tomu lze ušetřit za dodávku při záporné ceně spotu a na poplatcích obchodníkovi.

Nastavení omezení přetoků při ceně nižší než 500 kč/MWh

Již brzy...

Práce s přetoky do distribuční sítě

Aktuálně pracujeme na integraci shelly zásuvek, které dokáže SolarPilot řídit na základě přetoku do distribuční sítě. V případě nastaveného přetoku do sítě distributora se spustí spotřebič (například filtrace bazénu, topení), aby se minimalizoval přetok do sítě a maximum energie se spotřebovalo přímo v objektu nebo např. na ohřev vody v bojleru.

Odložení nabití baterie na pozdější dobu

SolarPilot vám již brzy nabídne možnost odložení nabití baterie na pozdější dobu. Určitě to znáte - pokud máte baterii, hned po východu slunce se vám začne nabíjet. Pokud ale používáte spotové ceny a spotová cena je zrovna vysoká, je lepší začít nabíjet baterii až později. Ráno tak můžete prodávat za vysoké ceny a baterii začít nabíjet až později. A právě to vám SolarPilot již brzy umožní.

Inteligentní řízení nabíjení baterie

U podporovaných střídačů bude možné detailně řídit nabíjení a vybíjení baterie. To znamená, že bude možné například nastavit režim nabíjení baterie v nejnižší spotové ceně, kdy bude jasné, že výroba ze slunce nebude schopna baterii během dne nabít.

Obchodování na spotu

Pokud bude rozdíl v nejnižší a nejvyšší spotové ceně velký, tak bude možné nastavit režim obchodování na spotu, kdy za nejnižší spotovou cenu se baterie nabije a v době, kdy bude cena spotu nejvyšší, se spustí vybíjení baterie a tedy i dodávka do sítě. Pro tyto případy připravujeme sofistikované algoritmy, které budou celý tento proces řídit.

Nezmeškejte žádnou novinku

Buďte první, kdo se dozví o všech novinkách v aplikaci SolarPilot. Nemusíte se bát, že vaši emailovou schránku zahltíme - newsletter budeme posílat maximálně jednou týdně.

Jste připraveni začít spravovat své FVE efektivněji?

Objednejte si SolarPilota nebo zjistěte více