Dynamické řízení nabíjení elektromobilů

Dynamické řízení nabíjení elektromobilů​

Podívejte se, jak lze se SolarPilotem docílit udržitelného nabíjení elektromobilů pomocí dynamického řízení.

Wallbox KEBA

Dynamické řízení nabíjení elektromobilů​​

Elektromobilita jde v dnešní době ruku v ruce s problematikou FVE. Jelikož si to jako společnost vyrábějící řešení pro správu FVE uvědomujeme, vyzkoušeli jsme si na vlastním vozovém parku, jak takové dynamické řízení nabíjení elektromobilů může vypadat a fungovat. Díky dynamickému řízení nabíjení jsme docílili toho, že naše malá flotila elektromobilů jezdí ve své podstatě zadarmo.

Příklad dynamického řízení nabíjení

Na přiloženém grafu lze vidět situaci, kdy se na den elektromobil nabil cca 60 kWh ze získané energie ze slunce. Nabíjení začalo kolem 8 hodiny (náhlý skok ve spotřebě), kdy ještě slunce moc nesvítilo a instalovaný wallbox nabíjel min. výkonem 4,2 kW. Jakmile začalo slunce svítit a FVE vyrábět, tak křivka spotřeby kopírovala výrobu. Odpoledne se objevila oblačnost a nabíjecí výkon se snížil na minimum a cca v 16 hodin bylo nabíjení přes wallbox ukončeno, takže na závěr vznikly nějaké přetoky do distribuční sítě.

Podrobnosti lze nalézt v našem případovém článku na blogu: Jak jsme přešli na elektromobilitu a vyřešili nabíjení

Příklad grafu výroby/spotřeby ze systému SolarPilot

Nezmeškejte žádnou novinku

Buďte první, kdo se dozví o všech novinkách v aplikaci SolarPilot. Nemusíte se bát, že vaši emailovou schránku zahltíme - newsletter budeme posílat maximálně jednou týdně.

Jste připraveni začít spravovat své FVE efektivněji?

Objednejte si SolarPilota nebo zjistěte více