Možnosti využití

Možnosti využití

Systém SolarPilot společně s dalšími prvky a zařízeními v domácnosti může tvořit komplexní systém, kterým lze sofistikovaně, efektivně a ekonomicky řídit výrobu a zároveň i spotřebu vyrobené elektrické energie.

Diagram možností zapojení systému SolarPilot s dalšími zařízeními v domácnosti
Diagram možností zapojení systému SolarPilot s dalšími zařízeními v domácnosti

Popis diagramu

Popis diagramu a možnosti využití systému SolarPilot.

  • primárním a důležitým zařízením celého systému je řídicí jednotka () připojená k podporovanému střidači (), ze kterého se vyčítají dostupné informace a zároveň je možné i řídit jeho fungování.
  • získané informace jsou zapisovány a dále zpracovávány v cloudovém řešení (), které je umístěno v České Republice. Přes webové rozhraní () systému SolarPilot je možné tyto informace přehledně zobrazit prostřednictvím grafů nebo widgetů a zároveň i další součásti a zařízení systému nastavovat a řídit.
  • využít lze i možností aplikačního rozhraní (API) pro softwarová řešení třetích stran ()
  • získáná elektrická energie z fotovoltaických panelů () může být systémem řízení distribuovana do připojené baterie () nebo přes střídač (invertor) dále do domovního rozvodu ke spotřebičům.
  • tyto spotřebiče (, ) mohou být na základě vyhodnocení různých parametrů (velká výroba nebo nízká cena energie na trhu) inteligentně spínány pomocí dálkového ovládání zapnutí/vypnutí ()
  • na základě ceny el. energie denního trhu () je možné odložit nabíjení připojené baterie ()
  • v případě velké výroby el. energie () nad standartní spotřebu domácnosti je možné řídit nabíjení elektromobilu Wallboxem () respektive přebytečnou energií nebo dle časového plánu elektromobil dobíjet.
  • v případě velké výroby el. energie () nad standartní spotřebu domácnosti je možné omezit nebo regulovat přetoky do distribuční sítě () při záporné ceně na denním trhu ().

Nějaké otázky?

Podívejte se do naší výukové sekce „Naučte se“. Dokumentace, návody, diskuze – vše na jednom místě.