Jak to funguje

Jak SolarPilot funguje?

Základem celého systému je řídící jednotka propojená s webovou aplikací.

Řídící jednotka SolarPilota je umístěna u koncového uživatele a je přímo napojená ke střídači, se kterým komunikuje. Řídící jednotka je připojená k internetu přes Wi-Fi nebo Ethernet a po konfiguraci se připojí zabezpečeným připojením do cloudu, kam data pravidelně odesílá. Tato data jsou v cloudu zpracovávána a následně zobrazena přes webové rozhraní SolarPilot.

Vyvinuli jsme dva druhy řídící jednotky pro různé druhy komunikace – základní variantu a variantu s podporou MODBUS.

Řídící jednotka může být fyzicky umístěna buď přímo v elektrickém rozvaděči, nebo v samostatném rozvaděči vedle střídače.

Řídící jednotka včetně jističe a napájecího zdroje je připravena pro jednoduchou instalaci na DIN lištu.

Řídící jednotka s podporou MODBUS (SolarPilot MODBUS)

Tato jednotka je vybavená modulem, který umožňuje komunikaci přes linku RS-485 a podporuje protokol MODBUS, který je průmyslovým standardem.

your 360 images
your 360 images

Základní řídící jednotka (SolarPilot BASIC)

Tato jednotka je určena pro komunikaci se střídači přes Wi-Fi nebo Ethernet a nabízí API pro získání dat.

SolarPilot BOX

Oba typy řídících jednotek lze umístit nejen v elektrickém rozvaděči, ale i v samostatném boxu vedle střídače.

Nová data každých 20 sekund

Řídící jednotka komunikuje se střídačem a získává data o provozu, výrobě a dalších parametrech každých 20 vteřin. Ve srovnání s defaultními aplikacemi od výrobců střídačů, kde bývá interval 5 minut, tak SolarPilot obsahuje výrazně přesnější data.

Data uložena bezpečně v ČR

Řídící jednotka slouží pouze ke komunikaci se střídačem a data jsou odesílána zabezpečeným kanálem na náš cloud umístěný v ČR. Data z tohoto cloudu jsou následně zobrazována ve webové aplikaci SolarPilota ve formě grafů a přehledů.

Záloha dat v případě výpadků

Pokud dojde např. k výpadku internetového připojení, řídící jednotka začne ukládat všechna data lokálně a po obnovení připojení jsou následně všechna data odeslána do cloudu. Nedojde tedy ke ztrátě dat.

Jednoduchá instalace především

SolarPilot nechce ztrácet váš čas, a proto je extrémně jednoduché jej zapojit a nakonfigurovat.

1. Zapojení zařízení

Při instalaci se vždy začíná zapojením řídící jednotky SolarPilota. Řídící jednotku zapojíte podle našeho jednoduchého návodu na zapojení řídící jednotky.

2. Úvodní konfigurace

Úvodní konfigurace systému probíhá jednoduše za pomocí webového průvodce nastavením. SolarPilot nakofigurujete dle našeho jednoduchého návodu na úvodní konfiguraci.

3. Hotovo!

Nyní je instalace dokončena a je možné začít spravovat SolarPilot skrze webovou aplikaci.

Webová aplikace SolarPilot

Řídící jednotka SolarPilota odesílá data do webové aplikace SolarPilot, díky které lze FVE kompletně spravovat a monitorovat do detailu a bez kompromisů.