Elektromobil, Wallbox a SolarPilot

SolarPilot

Jelikož bereme vývoj celého systému SolarPilot vážně, rozhodli jsme využít a vyzkoušet si v reálném světě dopravování elektromobilem i celkovou péči o něj, včetně sofistikovaného řízení nabíjení prostřednictvím instalovaného Wallboxu na sloupku ve volném prostoru.

Plnohodnotné elektromobily – Audi Q8 e-tron a Nissan Leaf

Wallbox

Wallbox neboli domácí nabíjecí stanice je jedno z typů zařízení, které umožňuje pohodlně, bezpečně, efektivně a v neposlední řadě i sofistikovaně nabíjet váš elektromobil nebo hybrid v domácích podmínkách.

K nabíjení využíváme domácí nabíjecí stanici (Wallbox). Konkrétně se jedná o model – KEBA KeContact P30 c-series.

Aktuálně se snažíme pro tento konkrétní model (komunikace přes MODBUS) implementovat do systému SolarPilot funkci sofistikovaného nabíjení z přetoků výroby elektrické energie ze solárních panelů naší fotovoltaické elektrárny (30 kW) nebo možnost nabíjení při nízké spotové ceně elektrické energie během dne.

Podobným, ale složitějším a výkonějším zařízením jsou veřejné nabíjecí (AC) a rychlonabíjecí (DC) stanice (např. PREpoint, stanice ČEZ, E.ON Drive).

Wallbox na sloupku ve volném prostoru (KEBA KeContact P30 c-series)
Veřejná nabíjecí stanice PREpoint (Šumperk)
Část nainstalovaných fotovoltaických panelů naší FVE

Sofistikované řízení

Wallbox ve spojení s fotovoltaickou elektrárnou a inteligentním řízením SolarPilot je možné použít k efektivnímu a ekonomickému nabíjení elektromobilu.

Například z přetoků (nespotřebované energie v domácnosti) výroby vlastní fotovoltaické elektrárny nebo při nízké spotové ceně.

Elektromobil se tak může nabíjet (dle jeho využití) jen za určitých podmínek a v určitý čas.

Nabíjení konektorem Typ 2 Mennekes z domácího Wallboxu (KEBA)
Nabíjení na veřejné nabíjecí stanici – IONITY Německo (DC)
Wallbox KEBA

Chcete-li pravidelně dostávat nové informace do vaší emailové schránky, přihlaste se k odběru newsletterů v dolní části této stránky.

Líbil se vám článek?

Podívejte se i na naše další články v sekci Blog.